+-86 519 87878918-
англискиEN
  • /img/abs_hipspmma_refrigerator_plate_sanitaryware_plate_extrusion_line.jpg
  • /upfile/2019/02/28/20190228163207_793.jpg

ABS, колкови, плоча за ладење PMMA, линија за истиснување плочи за санитарни материјали

Место на потекло:

Кина

Бренд име:

Wellвел

Потврдување:

CE ISO

Испраќам барање
  • детали за
  • Фабричко видео

Опис: 

ABS, колкови, плоча за ладење PMMA, линија за истиснување плочи за санитарни материјали:

JWELL ги обезбедува водечките линии за истиснување на плочи со голем излез и мала потрошувачка на енергија, линиите се опремени со концентриран систем за напојување материјал и автоматско редење, неговата функција за автоматско производство ги намалува трошоците за обработка и високо го подобрува квалитетот на производот. Оваа линија за истиснување е популарна кај нашите клиенти.

 

спецификации: 

 модел

JW120 / 70 / 60-2200

JW120 / 60 / 45-1800

JW160 / 60-2200

материјал

ABS 、 PMMA

ABS 、 PS колкови

ABS 、 PS колкови

 Спецификација на екструдер

120 / 38,70 / 35,60 / 35

120 / 38,60 / 35,45 / 35

160 / 38,60 / 35

 Ко-истисен слој

A / B / C / B / A

A / B / C

А / Б, А / Б / А

 Ширина на производи

2200mm

1800mm

2200mm

 Дебелина на производите

2-8mm

1-6mm

1-6mm

 Капацитет (максимум)

600 кг / ч

550 кг / ч

1200 кг / ч

 

Белешка: Спецификациите може да се променат без претходно известување.

 

Апликации: 

Фрижидерска плоча: Има широка примена во производството на врата и внатрешно кесе на фрижидер, фиоки, диспензери за вода и др.

Санитарна плоча: Широко се применува во областа на производи за бања, како што се када, кабинет за туширање, просторија за пареа, сад за перење итн.

Рекламна табла: Оваа табла главно се користи во водечка табла, знак за машини, украсување реклами, внатрешна декорација и така натаму.

Плоча за багаж: Главно се применува во полето за извлекување, кутии за багаж, вреќи за рекреација, итн.

Плочка за автомобил: Главно се користи за производство на врвови на автомобили и автобуси, табли на инструменти, потпирач за грб, врати на автомобили, прозорски рамки, школки на мотоцикли, возила за голф

Контактирајте не