+-86 519 87878918-
англискиEN
  • /img/_aluminium_and_plastic_composite_panel_extrusion_line.jpg
  • /upfile/2019/02/27/20190227114606_476.jpg

Линија за истиснување на алуминиум и пластика од композитен панел

Место на потекло:

Кина

Бренд име:

Wellвел

Потврдување:

CE ISO

Испраќам барање
  • детали за
  • Фабричко видео

 

Опис: 

Овој вид панел е за внатрешна и надворешна декорација на wallидови. Ефективната ширина на производот е од 1220мм до 2050мм, дебелината на производот е од 1.0-5мм, дебелината на алуминиумска фолија е од 0.026мм до 0.5мм. усвојува специјален дизајн на завртки со цел да се произведат квалификувани производи со користење на 100% рециклиран материјал. Капацитетот е поголем од другите екструдер. Линиите се извезуваат во Индонезија, Русија, Виетнам итн.

 

спецификации: 

модел

Капацитет (kg / h)

Ширина на производот (мм)

Дебелина на производот (мм)

Максимална брзина на линијата (m / min)

JWE95 / 44 Двоен завртка

800-1000

900-1560

1-6

8

JWE135 / 48 Двоен завртка

1200-1800

900-1560

2-6

10

JWS170 / 35 Единечна завртка

500-600

900-1220

1-6

5

JWS180 / 35 Единечна завртка

700-800

900-1560

1-6

5

 

Белешка: Спецификациите може да се променат без претходно известување.

Контактирајте нѐ