+-86 519 87878918-
англискиEN
  • /img/apet_petg_cpet_sheet_extrusion_line.jpg
  • /upfile/2019/02/28/20190228165849_235.jpg

Линија за истиснување на листови APET PETG CPET

Место на потекло:

Кина

Бренд име:

Wellвел

Потврдување:

CE ISO

Испраќам барање
  • детали за
  • Фабричко видео

Опис: 

Тоа е една од најнапредните производствени линии со созреана технологија и стабилност во Кина. Во споредба со друга опрема од ист вид, таа е над 30% поголема во вкупната ефикасност. Оваа линија е исто така погодна за PS, PP, PE, исто така.

 

спецификации: 

 

модел

Повеќеслоен

Еднослоен

Високо-ефикасен

Екструдер спецификација

JW120 / 65-1000

JW120-1000

JW120-1500

Дебелина на производот

0.2-1.5mm

0.15-1.5mm

0.15-1.5mm

Главната моќност на мотор

110kw / 45kw

110kw

160kw

Макс капацитет

500kg / h

450kg / h

800kg / h

 

Белешка: Спецификациите може да се променат без претходно известување.

 

Апликации: 

PETG се нарекува PET со ниска температура, тоа е нов еколошки материјал за пакување со карактеристики како што се висок сјај, добра транспарентност, одлична сопственост на бариера, самолепливост, што се користи за лепење на лепак и обработка на висока фреквенција.

CPET е еден вид модифициран PET. Со добра отпорност на висока температура, тој обично се користи за пакување во микробранова печка.

ПЕТ стереоскопски лист за оптички решетки: Може да биде пакет од врвно ниво за козметика, лекови, тутун и алкохол и обична стока како што се канцелариски материјал, реклами, постери и сите видови картички.

Контактирајте не