+-86 519 87878918-
англискиEN
  • /img/asa_film_extrusion_line.jpg
  • /upfile/2019/02/27/20190227142127_861.jpg
  • /upfile/2019/02/27/20190227142132_801.jpg
  • /upfile/2019/02/27/20190227142139_449.jpg

АСА филмска линија за истиснување

Место на потекло:

Кина

Бренд име:

Wellвел

Потврдување:

CE ISO

Испраќам барање
  • детали за
  • Фабричко видео

Опис: 

АСА филмот се користи за пакување и за ламинирање. Пластичните амбалажи и производи од пластично пакување стануваат сè попопуларни на пазарот, особено композитното пластично меко пакување и површинскиот слој на градежните материјали

 

спецификации: 

модел

JWS90-1500

материјал

АСА материјал

Ширина на производот

1400mm

Дебелина на производот

0.05-0.15mm

Спецификација на екструдер

JWS90 / 30

Капацитет (максимум)

150-180kg / ч

Белешка: Спецификациите може да се променат без претходно известување.

 

Конкурентна предност: 

Поради својата извонредна својство против стареење, филмот ASA е широко користен во полето на покривни плочки. Во процесот на покривање на плочки, може да се постигне on-line термички композит, со униформа дебелина, без разлика во боја и висока јачина на врската. Тој го надминува разликата во бојата на традиционалниот компактен ASA со истоварување, а исто така ја намалува цената на суровината.

Контактирајте не