+-86 519 87878918-
англискиEN

Вести

Ти си тука : Почетна / Вести

Одлична опрема CHINAPLAS2019 - линија за истиснување цевки со голема дебелина од HDPE

Време: 2019-05-15

1.jpg

2.jpg

Со цел да се задоволи побарувачката на пазарот, нашата компанија официјално им препорача на JWPE / T сериите со дебели цврсти wallидни цевки за производство на цевки со целосни независни права на интелектуална сопственост на нашите клиенти по многу истраги и потпирајќи се на нејзините силни можности за R&D. Без разлика дали станува збор за производство на цевковод за водоснабдување под висок притисок или гасовод, оваа серија на производствени линии може целосно да ги задоволи вашите потреби.

6.jpg

Опсег на производна линија:OD160mm-OD2000mm

Листа на податоци на стандардна линија:PE100
Стандард за цевки: ISO 4427-2007 

Модел на линија

Опсег на ОД (мм)

 Макс. Дебелина

JWPE / T-450

OD110-OD450

OD450 (SDR7.4,2.5Mpa , 61.5 mm

JWPE / T-630

OD160-OD630

OD630 (SDR7.4,2.5Mpa , 85 mm

JWPE / T-1000

OD500-OD1000

OD1000 (SDR9,2.0Mpa , 111 mm

JWPE / T-1200

OD630-OD1200

OD1200 (SDR11,1.6Mpa , 109 mm

JWPE / T-1600

OD900-OD1600

OD1600 (SDR13.6,1.25Mpa, 117.6 mm

JWPE / T-2000

OD1200-OD2000

OD2000 (SDR17,1.0Mpa, 117.6 mm

 

Карактеристики на производната линија:

(1)Усвојување на дизајн на структура на завртки со голем сооднос од 38, 40, во гаранција за униформа пластификација во услови на екструдирање од 30% до 50% повеќе од традиционалната завртка;

(2)Усвојувањето на иновативен систем за управување со потрошувачката на енергија ја прави потрошувачката на енергија во оваа серија производни линии за 10% - 15% помала од онаа на слични производи на пазарот;

(3)Примената на системот за контрола на тежината на мерачот на бестежинска состојба обезбедува униформност на дијаметарот на производот и стабилност на тежината на метар;

(4)Усвојувањето на систем за интервентно автоматско формирање на температура од типот LCT-300 со целосно независни права на интелектуална сопственост може ефикасно да го контролира отстапувањето на дебелината на wallидот на производите и во голема мера да го намали влијанието на попуштениот феномен врз производите;

7.jpg

(5)Иновативниот дизајн на системот за вакуумско ладење усвојува адаптивна контрола на термичкиот циклус, што во голема мера ја намалува потрошувачката на енергија додека се обезбедува ефикасност на ладењето;

(6)HO-III уредот за влечење од новата генерација усвојува режим на централизирана контрола од точка до точка за да се обезбеди конзистентност и стабилност на линеарната брзина на секоја канџи за влечење, удобен режим на конверзија на спецификации и точна индикација на положбата значително ги намалуваат барањата за операторите;

(7)Пуштањето во употреба на новиот уред за сечење без чипови гарантира непречено и уредно сечење на производите и во голема мера ја намалува веројатноста за секундарно сечење. Иновативната технологија на сечење со двојно дејство во производствената линија со голем калибар може да осигури дека производната линија нема да запре поради замена на ранливите делови, со што ќе им се дадат долгорочни и стабилни придобивки на клиентите.

Контакт: Мишел ианг

mail:[заштитена по е-пошта]

Whatsapp / Wechat / Line / Skype / Телефон:+ 86 18851210802