+-86 519 87878918-
англискиEN

Вести

Ти си тука : Почетна / Вести

Одлична опрема CHINAPLAS2018 - Линија за истиснување на мек композитен под LVT

Време: 2018-04-20

Мек композитен под LVT со основен материјал за екструдерско истурање на подот, потоа преку сет од шест валјаци за основен материјал и композитна машина за печатење слој, слој отпорен на абење, слој на соединение истовремено, преку напнатост на тркалање, слој отпорен на абење точен контрола на загревање, да се стави волумен не брчки, не се намалува, деформација, истиснување соединение висока ефикасност на производството, квалитетот на производот е стабилен.

 

1 、 зелена и заштита на животната средина
 
2 、 Супер лесен и тенок
 
3, супер отпорност на абење
 
4, висока еластичност и супер отпорност на удар
 
5 、 Супер отпор на лизгање
 
6, огноотпорна и отпорна на пламен
 
7, водоотпорен и водоотпорен
 
8, лесен за сечење и спојување 
 
9, лесна инсталација
 
10 、 Може ли директно да се ламинира со WPC подови
 
Производната линија за производство на композитни подови од плута LVT е развиена од Changzhou Jwell Plate & Sheet Equipment Co., LTD преку постојана иновација, што може да го замени режимот на производство на традиционалната машина за ламинирање. Оваа производна линија има функција на on-line композитирање, on-line втиснување, on-line калење, итн Оваа линија има предност на мало зафаќање на подот, висока ефикасност на производството, лесно ракување, итн.
Он-лајн линија за екструдирање:
1.1 Екструдер: SJZ80 / 156 (моќност 75KW)
1.2 Капацитет на истиснување: 2600 квадратни метри / ден.

Мувла:
2.1 Калапот контролиран од шината што е отпорна на проток, што може да обезбеди рамномерно брзо прилагодување и излез.
2.2 Може да се подеси горната и долната усна на мувла за подобро да се контролира дебелината на производот.
3. Машина за составување на шест ролери:
3.1 Користете композитен дизајн на пресек, што може да го намали истегнувањето на материјалот за ламинирање на површината.
3.2 Иновативен преоден валјак за греење може да обезбеди цврстина на составот на дебелиот слој отпорен на абење.
3.3 Добриот дизајн на вградување на ва rolакот може да обезбеди добар ефект на втиснување и поголема удобност за промена на ролерот.
Единица за калење и апсорпција на вода.
 
4.1 Преку on-line калење дизајн, може ефикасно да се контролира плошноста и намалувањето на производот.
4.2 Преку он-лајн дизајн на калење, може ефикасно да се контролира плошноста и намалувањето на производот.
5. Секач за автоматско фиксирање на должината.
5.1 Влезот на секачот има дизајн на помошно влечење, што може подобро да ја контролира стабилноста на таблата за сечење.
5.2 Специјалниот дизајн на сечење може да ги намали брусите на крајот на производот што е можно повеќе.
5.3 Функцијата на автоматско фиксирање на должината може да се ракува лесно и да има висока прецизност на сечењето.

Тел :0519-87878918
Додај: Бр.118, патот Шангшанг, Лијанг, град Чангжу, Кина