+-86 519 87878918-
англискиEN

Вести

Ти си тука : Почетна / Вести

Одлична опрема CHINAPLAS2018 - Нова линија за истиснување на брановидни цевки за систем за вентилација

Време: 2018-04-21

Системот за вентилација е збир на независен систем за управување со воздух составен од систем за снабдување со воздух и издувен систем. Системот за вентилација од типот на цевки е составен од вентилатор на системот за вентилација и приклучоци за цевки, што може да го исцрпи внатрешниот воздух преку увоз на свеж воздух што се прочистува со вентилатор на системот за вентилација во куќата. Цевката на системот за вентилација е најважната компонента на цевководи на системот. Системот за вентилација може да создаде здрава и пријатна околина во затворен простор за оние крајни корисници од потрошувачите.

Внатрешниот слој и надворешниот слој на брановидни цевки на системот за вентилација се составени од PE материјали со различни својства. Дизајнот на двојна шуплива брановидна структура ја прави цевката не само што може да се инсталира на таванот и суспендираниот таван, туку е и идеален избор за инсталирање на бетонот поради перформансите на супер отпорност на притисок. Специјалниот дизајн на двојна шуплива брановидна структура има антистатички и антибактериски слој, а внатрешниот wallид е многу мазен, лесен за чистење, влечење со ниско триење, звучно изолиран и зачувување на топлина.

Разликата помеѓу системот за вентилација кружна брановидна цевка и нормална кружна брановидна цевка.
1. Пропорцијата на внатрешните и надворешните wallsидови е различна
2. Материјалот од внатрешниот wallид е посебен, дебелината е многу тенка
3. Високи барања за флексибилност.

Шангај Jwell Pipe Equipment CO., LTD ја разви новата линија за производство на цевки за систем за вентилација која има висока прецизност на центрирање за напред и назад и разви специфична структура на мувла за карактеристиките на материјалот на цевката на системот за вентилација. Специјалната јакна за вода е поприлагодлива за сериите на брановидни цевки на системот за вентилација. Машината за формирање усвојува вертикален чилер од нов тип, дека позиционирањето на мувла од матрица станува поточно и лесно се менува, што може да биде полесно за клиентот да се справи.