+-86 519 87878918-
англискиEN

Вести

Ти си тука : Почетна / Вести

Одлична опрема CHINAPLAS2018 - Пластична линија за истиснување на геомрежа

Време: 2018-04-16

 

Поле за апликација  Geogrid плоча е нов вид на геотекстилен материјал. Главно се користи во геотекстилна конструкција за цврстина на почвата, светлина, висока јачина, издолжување ниско, кисело и алкално отпорно на тешко кородирање, од економско и техничко разгледување, претходен метал и камен, како и високи перформанси и ниска цена, па затоа е широко користен во изградба на вода, пат, железница, рудник за јаглен и градежно поле.

 

 

1. UL стандард за безбедност
2. Дизајн со висок капацитет
3. Погоден за европски и американски оператор за користење ;
4. Висока ефикасност и прецизен хидрауличен систем
5. Систем за управување со Сименс, поддршка на системот МЕД 
 
1. Особено за PP / PE материјал карактер дизајниран 220 mm еден завртка екструдер, не само добар ефект на пластика, но исто така и капацитет може да достигне 1200kg / h;
2. Календарот што формира дел користи пет парчиња вид календар, многу подобро за да се обезбеди ефект на ладење, а за мазност и плошноста на површината, има добро подобрување; 
3. Пет групи на контролори за температура на ролери користат најнапреден контролен дизајн, секоја цевка за систем за контрола на притисокот и температурата на водата, автоматски издувен гас и систем за водоснабдување обезбедуваат контрола на точноста на календарот на ролери;
4. Помошната опрема има отпад за сечење нож што го отсекува ножот за сечење на Интернет, собирајќи мешавина со повеќе компоненти за мерење и автоматско хранење.


Тел :021 6959 1085
Додај: Бр.111 пат Чун Ји Industrial индустриска зона Хуанг Ду District округ iaиа Динг., Шангај