+-86 519 87878918-
англискиEN

Вести

Ти си тука : Почетна / Вести

Одлична опрема CHINAPLAS2018 - ПВЦ трислојна линија на ко-екструдер

Време: 2018-04-18

Суджоу JWELL Machinery Co., Ltd ќе покаже ПВЦ Три слоја цевки за ко-екструдер цевки во штанд H6.1D65, со нетрпение ја очекуваме вашата посета

Линијата користеше два сета ефикасни SJZ конусни екструдери за да се направат трислојни ПВЦ цевки. Средниот слој користел ПВЦ + високо-калциумски или ПВЦ-материјал за пенење.
Екструдерот користеше JWELL ултра-отпорна алуминиумска завртка и буре; Користен фидер со двојни завртки со стабилност на напојување и мост против прав. Вертикалниот монтажен менувач ја оптимизира шемата за ладење на менувачот, а вкупната температура на менувачот е дури и mo

ptimized дизајн на ПВЦ три-слој мувла, со изглед на изолација и анти-перм заштита; Внатрешната патека на проток е многу полирана со хромирање, отпорна на абење и отпорна на корозија; Удобно е да се отстрани и

Двостепен вакуумски резервоар, независна контрола на фреквенцијата, аномален аларм на степенот на вакуум; Единица за извлекување со повеќе канџи, серво погон, обезбедуваат стабилно производство на голема влечна сила, без вдлабнатина и без лизгање.
Машината за сечење усвојува ротирачки уред за стегање за да се прилагоди на различните дијаметри на цевките и да избегне проблеми со честата замена на стегите. Опремен со нов прилагодлив механизам за шинење на плови, тој може да ја прилагоди големината на шамингот според големината на дијаметарот на цевката и дебелината на wallидот. Затворен уред за вшмукување, ефектот е подобар.
Подвижна интерактивна конзола човек-машина, комплетна линија PLC централизирана контрола, опремена со мерач на екранот за потрошувачка на енергија.

Производите се користат во јадрото на цевката за пенење на мозоци со голема бучава на бучавата, цевката на јадрото на пенење со спиралните линии на внатрешниот wallид со

 

Тел :0512-5311818
FAX : 0512-53115858 
Копродукции Сужоу Jвеел Машини, ООД 
ДОДАЈ: БР.18, Донг еден пат, индустриска зона Ченгсијанг, Таиканг, градот Суджоу, Кина