+-86 519 87878918-
англискиEN

Вести

Ти си тука : Почетна / Вести

Одлична опрема CHINAPLAS2018 - Линија за истиснување на серпентина XPE

Време: 2018-04-15

 

Карактеристики на линијата: се заснова на 20-годишно искуство дизајнирано со завртка на Шангај Jwell Extrusion Machinery Co., Ltd, обезбедува примарна линија на листот поголема стабилност и поголем излез; со постојано подобрување на структурата на дизајнот на завртките XPE, поттикнувајќи ја производната линија повеќе висок излез, мала потрошувачка на енергија, широка ширина, дупка за пенење е мала и многу други предности, така што со цел да им служиме на различните побарувања на клиентите, имаме два дела печка и три дела печка за опцијата на клиентот:

 

 

Висока ефикасност: излезот е зголемен за повеќе од 30%, а ширината на производот може да достигне 2200 mm.

Заштеда на енергија: заштедете гас 100 метри кубни / 24 часа.

 

 

Апликација: производот е фокусиран на автомобил, спорт и полиња за украсување на куќа, тој е идеален материјал за подножје за автомобили и климатизација за загревање

 

 

Поле апликација:
1. Примена на автомобилската индустрија:
Внатре во заштитната плоча на вратата од автомобилот, водоотпорна мембрана на вратата од автомобилот, поставата на парапет за вратата од автомобилот, цевка за вентилација на автомобилот; плоча за сенка, подлога за изолација на топлина, подна подлога, перниче за багаж; делови за триење на пломби
2. Примена на индустријата за климатизација:
Изолација на каналот за климатизација, апсорпција на удари, апсорпција на звук. Цевка за изолација на климатизација, капка по капка, апсорпција на удар на компресор, апсорпција на звук, зачувување на топлина
3. Примена на градежната индустрија:
Водоотпорен материјал, изолација на ид, изолација на покривот и материјали за изолација, перниче за звучна изолација на подот, итн.
4. Примена во спортската индустрија:
XPE и IXPE се користат во спортската индустрија рано, и се релативно чести и зрели. На пример: спортска подлога, рачка, перница, подлога за кампување, јога подлога, подлога, подвижна подлога, спортска подлога за тревници и разни форми.
5. Примена на индустријата за материјали за чевли и багаж:
XPE и IXPE се користат во индустријата на чевли и чанти за да го заменат EPE како внатрешен јадрен материјал.
6. Примена на пловни материјали, играчки и индустрија за рекреација:

XPE, IXPE како лебдечки материјал, може да се преработат во спасување вода, прстен за пливање, пловечка табла, даска за сурфање, веслање за слободно време, итн. XPE и IXPE се лесни за обликување, и тие можат да произведат најдобар основен материјал за играчки и производи за одмор без деформација и нетоксични и безопасни карактеристики.

 

 

Тел :021 6959 1085

Додај: Бр.111 пат Чун Ји Industrial индустриска зона Хуанг Ду District округ iaиа Динг., Шангај