+-86 519 87878918-
англискиEN

Вести

Ти си тука : Почетна / Вести

Одлична опрема CHINAPLAS2019 - Линија за производство на образец со двојно излез PP Шуплив објект

Време: 2019-05-16

1.jpg

2.jpg

  Линија за производство на образец со двоен излез ПП шупливи згради 

 

 

на производна линија на еден мувла двојно излез ПП шупливи зграда дефиниција е новиот производ лансиран од страна на Чангжу jwell таблета Опрема за производство на копродукции, Ltd врз основа на традиционалната 915 mm единечна производна линија, која постојано се иновира и континуирано се верификува. Ги задоволува високото производство и малата потрошувачка на енергија, а во исто време, постигнува најдобра стабилност на квалитетот на производот.

Карактеристика:

1. Производствената линија има предности на големо производство, мала потрошувачка на енергија, заштеда на производствена површина и работна сила, а дневното производство може да достигне повеќе од 1000 парчиња.

2. Целата линија има напредна технологија, брза производствена линија, заштеда на енергија и ефикасен екструдер, голем волумен на истиснување, добра пластификација и стабилен транспорт.

3. Уникатниот дизајн на матрица, плоча за поставување, систем за ладење и вакуумски систем обезбедува брз ладење и поставување на истиснување, стабилно истиснување и попогодно работење.

4. Уникатниот структурен дизајн гарантира дека површината на производот не се искривува и мазноста ги исполнува градежните барања.

5. Производствената линија може да реализира еднострана или двострана ко-истиснување, ко-екструдирање на нанолегирани материјали и пламен што го задржува пламенот на површината на шаблонот и да ги подобри перформансите на шаблонот.

 

 

 

предност:

1. Со полипропиленска (ПП) смола како основен материјал, производот е поеколошки.

2. Мазна и мазна површина, добар ефект на леење; нема апсорпција на влага, нема деформација, нема мувла, долгорочно потопување во вода без раслојување, нема меур, стабилност на големината на плочата.  

3. Лесно се обработува, вертикалното и хоризонталното може да се поврзат произволно, демоделирањето е лесно, без четкање на средството за демалудирање, тропањето на образецот може да падне, да го скрати работното време, да заштеди работна сила и да го забрза напредокот на проектот. 

4. Отпорност на киселина и алкалии, отпорност на корозија, многу погодна за крајбрежни области, рудници, морски allидови и брани и други инженерски апликации, употреба и складирање не треба да прават антикорозивен третман, не ја загадуваат површината на бетонот.  

5. Прометот може да се користи повеќе од 50 пати, а работниот век е долг.  

6. Отпадните производи можат да се рециклираат и преработуваат, а рециклираните суровини можат да се искористат во целост. Во споредба со кофражот од дрво и бамбусовата иверица, цената на отпадните производи е помала, а цената на изградбата може значително да се намали.

4.jpg

Контакт: Мишел ианг

mail:[заштитена по е-пошта]

Whatsapp / Wechat / Line / Skype / Телефон:+ 86 18851210802