+-86 519 87878918-
англискиEN
  • /img/cjwa_basic_series_twin_screw_extruder.jpg

Екструдер за завртки со двојни завртки CJWA Basic Series

Место на потекло:

Кина

Бренд име:

Wellвел

Потврдување:

ISO CE

Испраќам барање
  • детали за
  • Фабричко видео

Опис: 

Екструдерот со двојни завртки во серијата CJWA се дефинира како редовен тип на вртежен момент. Се користи во голем број на конвенционални операции за модификација и некои материјали со низок вискозитет и високо топење. Има силна практичност, високи ефективни и стабилни перформанси.

 

спецификации: 

модел

Дијаметар (мм)

Л / Д

Брзина на завртка (вртежи во минута / мин)

Моќност (kw)

Вртежен момент по вратило (Nm)

Специфичен вртежен момент (T / A3

Опсег на капацитет (кг / час)

CJWA35

35.6

24-68

600

18.5

149

6

50-100

CJWA40

41.1

24-68

600

30

226

6

75-150

CJWA52

51.4

24-68

600

55

437

6

140-280

CJWA65

62.4

24-68

600

110

773

6

280-560

CJWA75

71.0

24-68

600

160

1188

6

400-800

CJWA85

81.0

24-68

600

220

1714

6

550-1100

CJWA95

93.0

24-68

600

350

2610

6

880-1760

CJWA110

108.0

24-68

500

450

4010

6

1100-2200

CJWA120

120.0

24-68

500

600

5500

6

1500-3000

CJWA135

132.0

24-68

400

650

7321

6

1600-3200

Белешка: Спецификациите може да се променат без претходно известување.

Контактирајте нѐ