+-86 519 87878918-
англискиEN
  • /img/cjws_super_high_torque_series_twin_screw_extruder.jpg
  • /upfile/2020/02/29/20200229143304_174.jpg
  • /upfile/2020/02/29/20200229143313_589.jpg

Екструдер со двојни завртки од серија на вртежен момент CJWS

Место на потекло:

Кина

Бренд име:

Wellвел

Потврдување:

ISO CE

 

Испраќам барање
  • детали за
  • Фабричко видео

инструкции:


Супер-висок вртежен момент CJWS Екструдер за двојни завртки, кој се дефинира како голем вртежен момент, што се користи во пертрохемиски 

гранулација во прав, модификација, боење и обликување на истиснување за да се задоволи побарувачката на високи клиенти за 

висок капацитет, висок квалитет, според условите на клиентот, возечкиот дел може да користи увезени, стабилни перформанси

и длабоко во високи клиенти високи пофалби.

 

Главните технички параметри: 

модел

дијаметар

mm

Л / Д

Брзина на завртка (вртежи во минута / мин)

Моќност на моторот (kw

Вртежен момент по вратило (Nm

Специфичен вртежен момент (T / A3

Опсег на капацитет (kg / h

CJWS35

35.6

24-68

600

37

297

11

100-200

1000

55

140-280

CJWS40

41.1

24-68

600

55

452

11

140-280

1000

90

225-450

CJWS52

51.4

24-68

600

110

875

11

275-550

900

160

400-800

CJWS65

62.4

24-68

600

200

1547

11

500-1000

900

280

700-1400

CJWS75

71.0

24-68

600

280

2376

11

700-1400

800

400

1000-2000

CJWS85

81.0

24-68

600

400

3428

11

1000-2000

800

560

1400-2800

CJWS95

93.0

24-68

600

630

5220

11

1600-3200

700

730

1800-3600

CJWS110

108.0

24-68

500

800

8019

11

2000-4000

600

900

2250-4500

CJWS120

120.0

24-68

500

1100

11000

11

2750-5500

600

1300

3250-6500

CJWS135

132.0

24-68

400

1100

14641

11

2750-5500

500

1400

3500-7000

Белешка: Спецификациите може да се променат без претходна најава. 

Контактирајте нѐ