+-86 519 87878918-
англискиEN
  • /img/cjwv_large_volume_series_twin_screw_extruder.jpg
  • /upfile/2020/02/29/20200229143230_158.jpg
  • /upfile/2020/02/29/20200229143243_247.jpg

Екструдер со двојни завртки од серија со голем волумен CJWV

Место на потекло:

Кина

Бренд име:

Wellвел

Потврдување:

ISO CE

 

Испраќам барање
  • детали за
  • Фабричко видео

инструкции: 

Екструдер со двојни завртки од серија со голем волумен CJWV, кој се дефинира како тип на длабок жлеб и има поголем слободен волумен.

Оваа апликација на машината до високо полнење и сл., Има харсистика на висока ефикасност, висок капацитет и стабилно работење

и добро ги примивме нашите пофалби со високи пофалби.

 

Главните технички параметри: 

 

модел

дијаметар

mm

L / D

Завртка (вртежи во минута / мин)

моќност на мотор(КВ)

Вратило на вртежниот момент (Nm

Специфичен вртежен момент

(T / A3

Опсег на капацитет (kg / h)

CJWV44

42.6

24-68

600

37

308

8.7

150-300

800

55

220-440

CJWV55

53.2

24-68

600

75

596

8.7

300-600

800

110

440-880

CJWV66

64.0

24-68

600

132

1055

8.7

530-1060

800

185

740-1480

CJWV77

74.0

24-68

600

200

1620

8.7

800-1600

800

250

1000-2000

CJWV86

83.6

24-68

600

280

2337

8.7

1100-2200

800

400

1600-3200

CJWV100

96.0

24-68

600

450

3559

8.7

1800-3600

700

500

2000-4000

CJWV110

110.6

24-68

500

560

5469

8.7

2200-4400

700

750

3000-6000

CJWV125

123.0

24-68

500

750

7500

8.7

3000-6000

600

900

3600-7200

CJWV140

135.6

24-68

400

800

9983

8.7

3200-6400

500

1000

4000-8000

 

Белешка: Спецификациите може да се променат без претходна најава. 

Контактирајте не