+-86 519 87878918-
англискиEN
  • /img/o_rotating_parallel_tri_screw_extruder_series.jpg
  • /upfile/2020/02/29/20200229142107_621.jpg
  • /upfile/2020/02/29/20200229142127_726.jpg

Ко-ротирачка паралелна серија на екструдер со три завртки

Место на потекло:

Кина

Бренд име:

Wellвел

Потврдување:

ISO CE

Испраќам барање
  • детали за
  • Фабричко видео

инструкции:


Ко-ротирачки екструдер со три завртки е армиран тип на екструдер со двојна завртка, кој е погоден за материјал, што е високо баран за

ефект на дисперзија на мешање. Тоа е како примена на црна главна серија, високо полнење итн.,

Има предности на висок капацитет и мала потрошувачка на енергија.

 

Главните технички параметри: 

модел

Л / Д

Забрза

капацитет

CJWH52

28-48

500-600rpm

1000-2000 кг / ч

CJWH65

28-48

500-600rpm

1500-3000 кг / ч

CJWH75

28-48

500-600rpm

2000-4000 кг / ч

Белешка: Спецификациите може да се променат без претходно известување. 

Контактирајте нѐ