+-86 519 87878918-
англискиEN
  • /img/3d- печатење-жица-автоматска-цевка-цевка-екструзија-линија-37.png
  • /upfile/2020/02/29/20200229170043_919.png
  • /upfile/2020/02/29/20200229170103_133.png

Wireица за 3D печатење / линија за истиснување на ситни цевки од автомобилска индустрија

Место на потекло:

Кина

Бренд име:

Wellвел

Потврдување:

ISO CE

Испраќам барање
  • детали за
  • апликација
  • Фабричко видео

Опис:

 

Оние сериски машини за истиснување се истражуваат и развиваат независно од JWELL Pipe Equipment Co., Ltd,

и специјално користени за производство на жици за 3Д печатење, мала цевка за масло, автомобилска цевка. Опремен со различен вид буре и

завртки, таквите машини за истиснување можат да бидат погодни за PE, PP, PA, FPVC, PU, ​​PLA, ABS итн., многу вид материјали цевки,

истиснување на прачка, жица со голема брзина.

Оние мали машини забрзуваат брзо, прецизно, лесно се справуваат, трошат помалку суровина, чинат ниски,

покриваат мал простор и го претпочитаат многу клиенти

 

спецификации:

тип

Дија за цевки

екструдер

Максимална брзина

Вкупна моќност

JWS-PA-18

3-18mm

JWS45 / 30

35m / мин

40kw

JWS-PLA-3A

1-3mm

JWS30 / 28

50m / мин

25kw

  JWS-PLA-3B

1-3mm

JWS45 / 30

120m / мин

40kw


 

 

Контактирајте не