+-86 519 87878918-
англискиEN
  • /img/engineering_plastics_pelletizing_series.jpg
  • /upfile/2020/02/29/20200229142856_201.jpg
  • /upfile/2020/02/29/20200229142908_574.jpg

Серија за пелетизирање на инженерска пластика

Место на потекло:

Кина

Бренд име:

Wellвел

Потврдување:

ISO CE

Испраќам барање
  • детали за
  • Фабричко видео

инструкции:

Овој тип е главна апликација за спојување со двојни завртки, што може да се користи за полимерско боење, полнење и мешање.

и, исто така, друга механика, електрична, термопластична, оптикална, процесираност и анти-животна средина и анти-биолошка функција

модификација.

Главните технички параметри: 

 модел

Л / Д

 Забрза

капацитет

CJWH65

36-48

400-900rpm

300-800 кг / ч

 

CJWH75

 

36-48

400-900rpm

 

500-1000 кг / ч

CJWH95

36-48

400-900rpm

800-1500 кг / ч

Белешка: Спецификациите може да се променат без претходна најава. 

Контактирајте нѐ