+-86 519 87878918-
англискиEN
  • /img/extrusion_molding_series.jpg
  • /upfile/2020/02/29/20200229142748_793.jpg
  • /upfile/2020/02/29/20200229142802_129.jpg

Серија за обликување на истиснување

Место на потекло:

Кина

Бренд име:

Wellвел

Потврдување:

ISO CE

Испраќам барање
  • детали за
  • Фабричко видео

инструкции:

Машината широко се применува на полето за обликување на истиснување; вметнувајќи ПЕТ лист, компјутерски лист, ABS лист, ПС лист, ЕВА филм

POE филм, PVB филм, PP лист, водоотпорен материјал за тркалање, dtc.

Главните технички параметри: 

модел

 L / D

Забрза

капацитет

CJWS75

40-48

100-500rpm

300-800 кг / ч

CJWS85

40-48

100-500rpm

500-1000 кг / ч

CJWS95

40-48

100-500rpm

500-1500 кг / ч

CJWH110

40-48

100-500rpm

800-2000 кг / ч

CJWH135

40-48

100-500rpm

1000-3000 кг / ч

 

Белешка: Спецификациите може да се променат без претходна најава. 

Контактирајте не