+-86 519 87878918-
англискиEN
  • /img/hdpe-marine-pipe-extrusion-line.png
  • /upfile/2020/02/29/20200229165938_648.jpeg
  • /upfile/2020/02/29/20200229165953_507.jpg

Линија за истиснување на морски цевки HDPE

Место на потекло:

Кина

Бренд име:

Wellвел

Потврдување:

ISO CE

Испраќам барање
  • детали за
  • Фабричко видео

Опис:

 

Оваа производна линија ја прифаќа најнапредната технологија на Европа, тоа е ново истражувачко достигнување за заштеда на енергија

производна линија, која е погодна за голема брзина на истиснување на HDPE и друга полиолефинска цевка. во споредба со обичните

производна линија, ефектот на заштеда на енергија достигнува 35%, а ефикасноста на производот се зголемува повеќе од 1 пати, така е

не само заштеда на цената на страницата и работната сила, туку и подобрување на ефикасноста.

 

 

спецификации: 

 

тип

 

Спецификација на цевки (мм)

 

екструдер

 

Макс. Излез (кг / час)

 

Вкупна моќност (kw)

JWGXPE-63

Φ20-Φ63 (двојно

JWSGX60 / 38

420

150

JWGXPE-250

Φ50-Φ250

JWSGX75 / 38

650

230

JWGXPE-400

Φ110-Φ400

JWSGX90 / 38

960

380

JWGXPE-630

Φ315-Φ630

JWSGX90 / 38

1050

410

Контактирајте нѐ