+-86 519 87878918-
англискиEN
  • /img/hdpe-pp-полимер-дебела-табла-поплочување-плоча-екстразија-линија.jpg
  • /upfile/2020/12/31/20201231135931_993.jpg
  • /upfile/2020/12/31/20201231135941_212.jpg
  • /upfile/2020/12/31/20201231135954_898.jpg
  • /upfile/2020/12/31/20201231140006_873.jpg

Линија за истиснување на плочи за поплочување на дебели плочи од HDPE PP

Место на потекло: Кина
Бренд име: Wellвел
Потврдување: CE ISO
Минимална Подреди Кол: 1
Време на испорака: 110 денови
Начин на плаќање: 30% аванс со T / T, 70% отплата на одмор пред пратката со T / T.
Набавка Способност:

Испраќам барање
  • детали за
  • Фабричко видео

Композитна плоча за поплочување е вид на термопластична инженерска пластика, мочуришна анти-лизгачка противлизгачка полимерна подлога, краткорочна привремена конструкција, специјална анти-лизгачка плоча за поплочување, со добра отпорност на абење, заштита на животната средина, анти-статичка, амортизација, влага- доказ, отпорен на корозија, лесен за обработка, Апсорпција на удари, бесшумна, економична, не-деформација, отпорност на удар, само-подмачкување, така што е многу погодна за поплочување плочи на места со лош терен како пустини и мочуришта за да се заштити безбедноста на возила на земја и може да се рециклираат. Заштедете цена и носете тежина лесно! Мала тежина, добра цврстина, еднократно!

 

спецификации:

модел

JW120-1600 JW150-2100 JW170-2600 SJZ80 / 156-1500
материјал ПП ЈП ABS PVDF ПП ЈП ABS ПП ЈП ABS ПВЦ
Ширина на производот 1220mm 1500mm 2000mm 1220mm
Дебелина на производот 3-30mm 3-30mm 3-30mm 3-30mm
Дизајниран капацитет 350kg / h 500kg / h 700kg / h 400kg / h

Контактирајте нѐ