+-86 519 87878918-
англискиEN
  • /img/hdpe_water_supply_pipe_gas_supply_pipe_pp_chemical_usage_pipe_and_mpp_electrical_wire_protection_pipe_extrusion_line.jpg
  • /upfile/2019/03/02/20190302144250_493.jpg

HDPE водоводна цевка, цевка за снабдување со гас, PP цевка за употреба на хемикалии и линија за истиснување на цевки за заштита од електрична жица MPP

Место на потекло:

Кина

Бренд име:

Wellвел

Потврдување:

ISO CE

Испраќам барање
  • детали за

Опис: 

Успешно ја развивме новата линија за истиснување на цевки погодна за HDPE, PP и други полиолефински цевки со голема брзина на истиснување со апсорбирање на најнапредната европска технологија. Производствената линија има карактеристика на добар изглед, висока автоматизација и стабилно производство на цевки.

 

спецификации: 

 

тип

Дијаметар (мм)

екструдер

Максимален капацитет (кг / час)

Моќност (kw)

JWPEG-63

Ф20-Ф63

JWS25 / 25 JWS65 / 33

120-150

110

JWPEG-160

Ф63-Ф160

JWS25 / 25 JWS65 / 33

120-300

160

JWPEG-250

Ф75-Ф250

JWS25 / 25 JWS75 / 33

280-400

210

JWPEG-450

Ф160-Ф450

JWS25 / 25 JWS90 / 33

500-700

385

JWPEG-630

Ф315-Ф630

JWS25 / 25 JWS120 / 33

700-900

535

Белешка: Спецификациите може да се променат без претходно известување.

Контактирајте нѐ