+-86 519 87878918-
англискиEN
  • /img/hdpe_water_supply_pipe_gas_pipe_energy_saving_and_high_speed_extrusion_line.jpg
  • /upfile/2019/03/02/20190302143832_333.jpg
  • /upfile/2019/03/02/20190302143840_720.jpg

HDPE водоводна цевка / цевка за гас Заштеда на енергија и голема брзина на истиснување линија

Место на потекло:

Кина

Бренд име:

Wellвел

Потврдување:

ISO CE

Испраќам барање
  • детали за

Опис: 

Оваа производна линија ја прифаќа најнапредната технологија на Европа, тоа е ново истражувачко достигнување на производствена линија за заштеда на енергија, што е погодно за голема брзина на истиснување на HDPE, PP и друга полиолефинска цевка. Во споредба со заедничката производна линија, заштеда на енергија ефектот достигнува 35%, а ефикасноста на производот се зголемува повеќе од 1 пати, со што не само што се заштедуваат трошоците за страницата и работната сила, туку и се подобрува ефикасноста. Оваа производна линија има убав изглед, повисок автоматски степен, производство сигурно и стабилно.

 

спецификации: 

тип

Спецификација на цевки (мм)

екструдер

Макс. Капацитет (кг / ч)

Вкупна моќност (kw)

JWGXPE-63

ф20-ф63

JWSG * 60/38

420

150

JWGXPE-250

ф50-ф250

JWSG * 75/38

650

230

JWGXPE-450

ф260-ф450

JWSG * 90/38

960

380

JWGXPE-630

ф315-ф630

JWSG * 90/38

1050

410

JWGXPE-800

ф450-ф800

JWSG * 120/38

1350

520

JWGXPE-1000

ф500-ф1000

JWSG * 120/38

1350

545

JWGXPE-1200

ф630-ф1200

JWSG * 75/38

1580

690

JWGXPE-1600

ф900-ф1600

JWSG * 120/38 JWSG * 90/38

2100

970

Белешка: Спецификациите може да се променат без претходно известување.

Контактирајте нѐ