+-86 519 87878918-
англискиEN
  • /img/_hdpe_pp_pvc_horizontal_type_double_wall_corrugated_pipe_extrusion_line.jpg

Линија за истиснување на брановидни цевки со двојни Wallидови со хоризонтален тип HDPE / PP / PVC

Место на потекло:

Кина

Бренд име:

Wellвел

Потврдување:

ISO CE

Испраќам барање
  • детали за
  • Фабричко видео

Опис: 

Линијата за истиснување на цевки од HDPE / PP / PVC хоризонтален тип DWC произведена од Jwell има многу патенти. Целосна автоматска контрола, стабилно работење, висок капацитет. HDPE / PP материјалот користи високоефикасен екструдер со единечна завртка, а ПВЦ материјалот користи конусен екструдер со двојни завртки или паралелен екструдер со двојна завртка. Машината за формирање прифаќа напредна структура од типот на шатл, затворен систем за ладење на вода, он-лајн ellingвонче. Целата линија е контролирана од компјутер PLC.

 

спецификации: 

тип

Дијаметар на цевки (мм)

ПВЦ излез (кг / час)

Излез од HDPE (кг / ч)

Максимална брзина (m / min)

Вкупна моќност (KW)

JWSBW-160

90-160

150-250

200-300

6.0

135

JWSBW-250

110-250

250-350

250-350

5.0

280

JWSBW-500

200-400

650-750

250-500

3.0

550

JWSBW-800

500-800

 

1000-1100

3.0

680

 Белешка: Спецификациите може да се променат без претходно известување.

Контактирајте не