+-86 519 87878918-
англискиEN
  • /img/hdpepppvc_vertical_type_double_wall_corrugated_pipe_and_pvc_ribbed_pipe_extrusion_line.jpg
  • /upfile/2019/03/02/20190302150557_725.jpg
  • /upfile/2020/02/29/20200229113727_853.jpg

Линија за истиснување двојно Wallидни брановидни цевки од ПВЦ, ПП, ПВЦ вертикален тип и ПВЦ ребрести цевки

Место на потекло:

Кина

Бренд име:

Wellвел

Потврдување:

ISO CE

Испраќам барање
  • детали за
  • Фабричко видео

Опис: 

Цевката DWC главно се користи за систем за одводнување на вода. Тоа е целосно компјутерски контролирана линија. Се одликува со висок и стабилен излезен капацитет и високо автоматско работење. За HDPE, можете да изберете високо ефикасен екструдер со единечна завртка. Екструдер со двоен завртка или паралелен екструдер со двојна завртка. Системот за формирање се состои од мувла и брановиден уред. Блоковите блокови лесно може да се променат и имаат систем за ладење на воздух или вода. Процесот на ellingвонење е на линија. Високо прецизно сечење може да се гарантира со машина за сечење. Производната линија може да биде опремена и со системот SIEMENS PLC.

 

спецификации: 

 

тип

Дијаметар на цевки (мм)

ПВЦ излез (кг / час)

Излез од HDPE (кг / ч)

Максимална брзина (m / min)

Вкупна моќност (kw)

JWSBL-600

200-600

650-800

600-800

3.5

500

JWSBL-800

200-800

1200

1000

3.0

680

JWSBL-1000

200-1000

1300

1200

2.5

710

JWSBL-1200

600-1200

1400

1400

1.0

800

Белешка: Спецификациите може да се променат без претходно известување.

Контактирајте не