+-86 519 87878918-
англискиEN

Вести

Ти си тука : Почетна / Вести

Високи производители на опрема за изолациони цевки --— Машини Шангај Jвел

Време: 2018-11-04

Компанијата JWELL активно реагира на побарувачката на пазарот, и уште еднаш ја презема производствената линија на линијата за истиснување на цевките со голем дијаметар од 2 метри.

Во моментов, компанијата за опрема за цевки Шангај JWELL континуирано снабдува 14 производствени линии со изолациона цевка од 2 метри со голем дијаметар на пазарот. Имајте најзрело искуство во дизајнот и стабилен квалитет на опремата!
Супер голем калибар 2 метри PE топлинска изолација цевка за производство на цевки која се произведува во SHANGHAI JWELL PIPE EQUIPMENT CO., LTD, имаат водечка позиција во индустријата, а дизајнот е единствен и роман. Донесете екстрадер со единствена завртка со висока ефикасност, висок степен на автоматизација, лесно ракување, континуирано производство, стабилен и сигурен. Поради производството на опрема е стабилна, зрела технологија, клиентите се многу задоволни.
ПЕ изолациска цевка исто така наречена ПЕ надворешна заштитна цевка, јакна цевка, цевка за ракав. Директно закопување на изолационата цевка од ПЕ е составена од полиетиленски надворешен заштитен слој со висока густина, полиуретанска цврста пластична изолациски материјал и челична цевка. густината е 60kg / m3 ~ 80kg / m3, целосно пополнете ја јазот помеѓу челичната цевка и цевката за обвивка и имате одреден степен на јачина на лепило. Формирајте цврста целина помеѓу челичната цевка, надворешната цевка и изолациониот слој. Пената од полиуретанска директно закопана изолациона цевка има добри својства на механичка и топлинска изолација. Под нормална ситуација, може да издржи високи температури од 120 ° C и може да издржи високи температури до 180 ° C преку модификација или комбинација со други материјали за изолација. Применливо за разновидност на ладна, топла вода, инженер за изолација на цевководот со висока и ниска температура.
Карактеристики на производот на цевката за изолација на PE
Широко се користи во течност, мрежа за пренос на гас, нафтовод за хемиски цевки, изолација, нафта, хемикалија, мрежа за централно греење, вентилационен цевковод за централизирање на ладилникот и општинско инженерство
Cost Цената на проектот е мала.
● Помало зафаќање на земјиштето, побрза градба и подобра заштита на животната средина.
Tube Јакна цевка заштедува енергија, конзерванс, добра изолација и долг век на траење.
● Сите линии за аларм за истекување се дадени за безбедност. Штом истекувањето се случи некаде во цевководот, преку спроводливоста на алармната линија, точната локација и степенот на истекување на изолациониот цевковод можат да бидат прикажани на специјалниот инструмент за тестирање, за да се информира персоналот што протекува да се справи со цевката што протекува брзо и да се обезбеди безбедно работење на грејната мрежа.
 
Перформанси на производната линија на изолациони цевки JWELL
 
1. Екструдерот користи нов дизајн на висока ефикасност со единечна завртка, воведува најнапредна технологија за производство од странство. Водени од моторот, Сименс процесор PLC, осигурајте се дека работата на опремата е стабилна и сигурна. Системот за контрола на температурата на домаќинот се состои од систем за контрола и проширување на модулот Сименс ПЛЦ. Точноста на контролата на температурата може да се контролира на ± 0.5 ° C.
2.Калапот користи спирална структура, висококвалитетно ковање од легиран челик; Контрола на температурата на јадрото на мувла усвојува електрично греење. Контролата на температурата има висока прецизност, бакарна цевка за водич на маслото нема да собере јаглерод. Дистрибуирајте го грејниот прстен во поголема површина, прилагодувањето на температурата за секоја област на калапот може да се контролира.
3. Вакуумскиот резервоар е применет модуларен дизајн. Прирабницата на кутијата за поставување вакуум и кутијата за прскање е направена од нерѓосувачки челик. Млазницата усвојува спој на типот брза промена, што е погодно за чистење и замена и ги надминува дефектите на фиксната инсталација и расклопување.
4. Гасеница тип машина, лесна работа, помалку губење на цевки, и големи влечење, стабилна работа.
5. Алатката за напојување на машината за сечење прифаќа челична конструкција, висока јачина и издржлива.
6.Технички податоци
Од своето основање, Шангај JWELL цевки опрема копродукции, Ltd се фокусираше на потребите на клиентите, заедно со предностите на напредната опрема за цевки дома и во странство, се залагаше за високо-ефективна опрема за пазарот и постојано ги задоволуваше растечките технолошки потреби на клиентите, напредна технологија на производство и напредни концепти за дизајн на клиенти на терминали.