+-86 519 87878918-
англискиEN
  • /img/high_filler_pelletizing_line_with_high_capacity_series-95.jpg
  • /upfile/2020/02/29/20200229143026_424.jpg
  • /upfile/2020/02/29/20200229143049_205.jpg

Линија за пелетизирање на високо полнење со серии со висок капацитет

Место на потекло:

Кина

Бренд име:

Wellвел

Потврдување:

ISO CE

Испраќам барање
  • детали за
  • Фабричко видео

Опис: 

Masterbatch со висок филер е изработен од талк, калциум карбонат, каолин и други неоргански соединенија во прав со смола и мазива преку пелетизација со двојна завртка. Широко се користи во разнесени буриња од полиетилен, полипропилен, поливинил хлорид, полиестер, ABS, PS, EVA, цевки , жични серии, филмови, ленти, калапи за инекции, истиснување и така натаму Главната серија на високи полнила ги има овие својства: подобрена, поединечна, намалување на трошоците, подобрување на отпорноста на топлина, околина со малку јаглерод.

Masterbatch со висок филер може да се подели на: ПП филер за калциум карбонат, ПЕ филер за калциум карбонат, филер за талк, про transparentирен филер.

 

спецификации: 

модел

L / D

 Забрза

капацитет

CJWV77

36-56

400-900rpm

2000-3000kg / ч

 

CJWH95

 

36-56

400-900rpm

 

3000-3500kg / ч

Белешка: Спецификациите може да се променат без претходно известување.

Контактирајте не