+-86 519 87878918-
англискиEN
  • /img/high_polymer_composite_waterproof_roll_extrusion_line.jpg

Висока полимерна композитна водоотпорна линија за истиснување на ролна

Место на потекло:

Кина

Бренд име:

Wellвел

Потврдување:

ISO CE

Испраќам барање
  • детали за
  • Фабричко видео

инструкции:

Се користи за различни видови пластичен материјал, како што се ПВЦ, ТПО, ЈП итн. Да се ​​биде во состојба да произведува подолу листови:

Пластична ролна (модел: Н): без обложување со внатрешен армиран материјал или надворешен материјал.

Лист со ролна со надворешно влакно (модел: L): облога со влакна или неткаен материјал.

Внатрешна армирана ролна (Модел: Р): Навлаки од внатрешен слој со полиестерска мрежа.

Внатрешна армирана ролна (Модел: G): Навлаки од внатрешен слој со стаклени влакна

Главните технички параметри: 


модел

SJZ92 / 188-SJZ80 / 156

SJP130 / 36-SJZ92 / 188

JWS150 - JWS120

Ширина на производи

1200-2000mm

2000mm

2000mm

Дебелина на производите

0.5-3.0mm

0.5-3.0mm

1-2mm

капацитет

800-900kg / ч

1200-1300kg / ч

1000-1100kg / ч

 

Белешка: Спецификациите може да се променат без претходно известување.

Контактирајте нѐ