+-86 519 87878918-
англискиEN
  • /img/high_pressure_rtp_twisted_composite_pipe_extrusion_line.jpg
  • /upfile/2020/02/29/20200229171927_184.jpg

Линија за истиснување на искривена композитна цевка со висок притисок RTP

地; 原产 地 :

中国

Марка:

Скапоцен камен

Сертификација:

ISO сертификација

Испраќам барање
  • детали за
  • Фабричко видео

Опис:

Термопластичната армирана цевка RTP има три слоја: внатрешниот слој е анти-ерозија и PE-цевка отпорна на абење;

средниот слој е засилен извртувачки слој (материјалот е синтетизирано влакно со висок интензитет, или стаклено влакно, јаглерод

влакна или фина метална нишка); надворешниот слој е PE за употреба за заштита. Најпопуларниот армиран материјал е влакно од арамид.

Притисокот на цевката засилена со арамидни влакна е до 9-14Mpa. Притисокот на експлозија може да биде 40Mpa.

Технологијата за RTP врска
Метод за поврзување помеѓу RTP и RTP, RTP страна и други приклучоци

(како што се вентил, фитинзи со три насоки) е: Електрично заварување-топло заварување и механичко преса.

спецификации:

Контактирајте не