+-86 519 87878918-
англискиEN
  • /img/high-speed-aluminium-plastic-composite-panel-extrusion-line-47.jpg

Линија за истиснување на алуминиумска пластична композитна плоча со голема брзина

Испраќам барање
  • детали за
  • Фабричко видео

Апликација и одлика

алеирана ACP накратко, составена од алуминиумска фолија и полиетилен, прифаќајќи технологија за термо обложување за производство на овој нов градежен материјал. Широко се користи за декорација на wallидови, надворешни врати, како и за рекламирање и украси на внатрешни врати.

Комбинирање на традиционалната технологија на обработка и практичното искуство, Суджоу JWELL машинерија копродукции, Ltd развива голема брзина на пламен одложувачки одделение ACP одбор максималното производство може да биде 2500kg / h, брзината на линијата е 10m / min, ширината е 900-2000mm, дебелината на алуминиумската фолија е поголема од 0.18 mm.

Исто така, снабдуваме нормална линија ACP со излезен опсег 500-800kg / h, максимална брзина на линијата 5m / min, соодветна ширина на производот 900-1560mm, дебелина на алуминиумска фолија 0.06-0.5 mm.

Контактирајте нѐ