+-86 519 87878918-
англискиEN
  • /img/-high-speed-extrusion-line-for-hdpe-water-pipe-gas-.png
  • /upfile/2020/02/29/20200229164603_993.jpg
  • /upfile/2020/02/29/20200229164613_234.jpg

Линија за истиснување со голема брзина за вода цевка / гас HDPE

Место на потекло:

Кина

Бренд име:

Wellвел

Број на моделот:

 

Потврдување:

CE ISO

Испраќам барање
  • детали за
  • Фабричко видео

Опис:

 

Оваа производна линија ја прифаќа најнапредната технологија на Европа, тоа е ново истражувачко достигнување за заштеда на енергија

производна линија, која е погодна за голема брзина на истиснување на HDPE, PP и друга полиолефинска цевка. во споредба со обичните

производна линија, ефектот на заштеда на енергија достигнува 35%, а ефикасноста на производот се зголемува повеќе од 1 пати, со тоа

не само што ја зачувува цената на страницата и работната сила, туку и ја подобрува ефикасноста. Оваа производна линија има убаво

изглед, повисок автоматски степен, производство сигурно и стабилно

 


спецификации:

тип

Спецификација на цевки (мм)

екструдер

Макс. Капацитет (кг / ч)

Вкупна моќност (kw)

JWGXPE-63

ф20-ф63

JWSG * 60/38

420

150

JWGXPE-250

ф50-ф250

JWSG * 75/38

650

230

JWGXPE-450

ф260-ф450

JWSG * 90/38

960

380

JWGXPE-630

ф315-ф630

JWSG * 90/38

1050

410

JWGXPE-800

ф450-ф800

JWSG * 120/38

1350

520

JWGXPE-1000

ф500-ф1000

JWSG * 120/38

1350

545

JWGXPE-1200

ф630-ф1200

JWSG * 75/38

1580

690

JWGXPE-1600

ф900-ф1600

JWSG * 120/38 JWSG * 90/38

2100

970

 

Контактирајте нѐ