+-86 519 87878918-
англискиEN
  • /img/high-speed-single-screw-extruder-pe-pp-double-wall-corrugated-pipe-produc--line.png
  • /upfile/2020/02/29/20200229164501_138.jpg
  • /upfile/2020/02/29/20200229164518_211.jpg

Линија за производство на двојни Wallидови брановидни цевки со екстрадер со голема брзина PE / PP

Место на потекло:

Кина

Бренд име:

Wellвел

Потврдување:

ISO CE

Испраќам барање
  • детали за
  • Фабричко видео

Опис:

Линијата на брановидни цевки е 3-та генерација на подобрен производ на Сужоу wellвел. Излезот на екструдер и брзината на производство на цевката се значително зголемени за 20-40% во споредба со претходниот производ. Може да се постигне Onlineвонење преку Интернет за да се обезбеди изведба на формираните производи од брановидни цевки. Го усвојува системот HMI на Сименс.

● Ново дизајнираната машина за затворање и обликување усвојува посебен високо-ефикасен систем за ладење за формирање алуминиумски модули, што значително ја подобрува ефикасноста на ладењето во производството на производи од брановидни цевки;

● Машина за истиснување со еден завртка со голема брзина, со голема моќност и поддршка на професионален дизајн на калап за истиснување на брановидни цевки за да се постигне стабилно истиснување од големи размери;

● Добра заменливост на модулот; модулот за формирање алуминиум користи висококвалитетен легурален алуминиумски легур од легура со содржина на бакар ≥ 12%, прецизен процес на фрлање притисок, материјал со висока густина, нема пори на светлина, долгорочна употреба не се деформира лесно. Може да прилагоди разни шеми на брановидни форми на модули според барањата на корисникот;

● Поддржува автоматски секач за DWC, компјутерска контрола, точна позиција на сечење, стабилно работење и лесен за ракување.

 

спецификации:

модел

Дијаметар на цевки (мм)

Излез од HDPE (кг / ч)

Макс. брзина (m / min)

Вкупна моќност (kw)

JWSBL-300

110-300

500

5.0

440

JWSBL-600

200-600

800

5.0

500

JWSBL-800

200-800

1000

3.0

680

JWSBL-1000

200-1000

1200

2.5

710

JWSBL-1200

800-1200

1400

1.5

800

 

Контактирајте не