+-86 519 87878918-
англискиEN
  • /img/high-speed-single-screw-extruder-pe-pp-double-wall-corrugated-pipe-production-line-line-47.jpg

Линија за производство на двојни Wallидови брановидни цевки со екстрадер со голема брзина PE / PP

Испраќам барање
  • детали за
  • Фабричко видео

Перформанси & Предности

Линијата на брановидни цевки е 3-та генерација на подобрен производ на Сужоу wellвел. Излезот на екструдер и брзината на производство на цевката се значително зголемени за 20-40% во споредба со претходниот производ. Може да се постигне bвонење преку Интернет за да се обезбеди изведба на формираните производи од брановидни цевки. Го усвојува Сименс системот HMI.

● Ново дизајнираната машина за затворање и обликување усвојува посебен високо-ефикасен систем за ладење за формирање алуминиумски модули, што во голема мера ја подобрува ефикасноста на ладењето во производството на производи од брановидни цевки;

● Машина за истиснување со еден завртка со голема брзина, со голема моќност што поддржува професионален дизајн на калап за истиснување на брановидни цевки за да се постигне стабилно истиснување од големи размери;

● Добра заменливост на модулот; модулот за формирање алуминиум користи висококвалитетен легурален алуминиумски легур од легура, алуминиумски материјал со содржина на бакар ≥ 12%, прецизен процес на фрлање притисок, материјал со висока густина, без светлосни пори, долгорочна употреба не се деформира лесно Може да прилагоди различни шеми на брановидни форми на модули според барањата на корисникот;

● Поддржува автоматски секач за DWC, компјутерска контрола, точна позиција на сечење, стабилно работење и лесен за ракување.

Контактирајте не