+-86 519 87878918-
англискиEN
  • /img/high-speed-water-cooling-horizontal-type-double-wall-corrugated-pipe-extrusion-line.jpg

Ладење со голема брзина на вода Хоризонтален тип Двојна Wallидна линија за истиснување на брановидни цевки

Место на потекло: Кина
Бренд име: Wellвел
Потврдување: ISO CE
Минимална Подреди Кол: 1
Начин на плаќање: 30% аванс со T / T, 70% отплата на одмор пред пратката со T / T.

Испраќам барање
  • детали за

ЕРФОРМАНСА И ПРЕДНОСТ:
Sle Работниот ракав е изработен од алуминиумска легура, а површината е отпорна на абење. Формата на бранова цевка може да се пресмета со посебна софтверска програма, а вкочанетоста на прстенот може да се добие со иста тежина.
Water Вода за ладење се инјектира и на деловите за формирање и на враќање (таквите модели на пазарот се ладат во воздух и без вода).
Machine Машината за обликување има посебна структура за ефикасно намалување на дислокацијата на цевката (со заштита на патент).
Machine Машината за обликување има посебна структура за ефикасно инхибирање на подигнувањето и осигурување дека модулот нема да се деформира (со заштита на патент).
● Платформата е опремена со уред за водење, кој може да реализира синхрон пристап до основата на мувла.
● Стабилноста на вакуумот може да се подобри со вакуумската кутија на машината за обликување.
Machine Машината за обликување е опремена со резервно напојување, што може да обезбеди непречено повлекување на опремата од производната позиција во случај на ненадејно прекинување на напојувањето за да се спречи заклучувањето
● Специјалната структура на лентата за вода може да обезбеди вода за ладење со голем проток инјектирана во модулот (со заштита на патент).
● Движењето на долната рамка и горната рамка се електрично прилагодени.

 

спецификации:

тип Големина на цевки (мм) Макс. Брзина (m / min) Вкупна моќност (KW)
JWBW-150 ID40-150 15 270
JWBW-300 ID100-300 7.5 340
JWBW-600 ID100-600 5.5 490
JWBW-800 ID200-800 4.2 615
JWBW-1000 ID300-1000 2.9 795
JWBW-1200 ID400-1200 2 890
JWBW-1500 ID6001500 1.2 1110

 

Контактирајте не