+-86 519 87878918-
англискиEN
  • /img/hot-mill-roller-19.jpg

Топол валјак за воденица

Испраќам барање
  • детали за
  • Фабричко видео

Топливиот валјак има супериорна цврстина 、 издржливост и отпорност на топлина поради посебната структура на дизајнот. Ролерот може да се користи во пластична плоча и лист со висока густина и топлинско соединение од неткаен материјал.
Телото на ролерот Изберете супер квалитетен легиран челик како 38CrMoA1A , 42CrMo , 60CrMoV , 9Cr2Mo итн. Цврстина на површината може да се постигне HRC58-62 по обработката и термичката обработка.
Ролерот во рамките на структурата дизајнира како спирален канал и дупка за дупчење, температурната разлика помеѓу двојните страни на ролерот ќе биде помал, а топлинската ефикасност ќе биде поголема.

Контактирајте не