+-86 519 87878918-
англискиEN

ХОТ ПРОИЗВОДИ

Брендови во кинеската индустрија за пластични машини.

ВОВЕД НА КОМПАНИЈА

Кина JWELL Machinery Co., Ltd. е високо-технолошко претпријатие специјализирано за производство на линии за истиснување за
пластичен лист, плоча, филм, профил, цевка, калапи со удар, машина за пелетизирање и рециклирање.

Кина JWELL Machinery Co., Ltd. е високо-технолошко претпријатие специјализирано за производство на линии за истиснување на пластични лимови, плочи, филм, профил, цевки, обликување на удари, машини за пелетизирање и рециклирање. Компанијата има пет производствени бази кои се наоѓаат во Шангај, Суджоу, Чангжу, ousушан и Гуангдонг. Областа за изградба на базата Чангжу е повеќе од 266,666 квадратни метри, лоцирана во индустрискиот парк технологија ianиангсу zhongguancun, град Лијанг, провинција ianиангсу, високо-технолошки производител специјализиран за истражување и развој на опрема за пластично истиснување; имаме високо квалификувано истражување и развој и искусен тим за машински и електроинженери, како и напредна основа за обработка и продавница за нормативно склопување. Нашиот дух на претпријатието е „Внимателен, траен, брз и уреден“, главно добредојдени нови и стари клиенти да не посетат за истрага, водство и соработка. Среќни сме што нудиме моќна поддршка!

брендови во кинеската индустрија за пластични машини.

Нашите клиенти се наоѓаат низ цела Кина, а ние имаме клиенти во Русија, Индија, Кореја, Индонезија, Средниот Исток, Јужна Америка, Шпанија, Италија и други земји и области. Нашите машини се добро прифатени од нашите клиенти.

ПРОВЕРЕТЕ ПОВЕЕ ВОВЕД

ПРЕДНОСТ НА ПРЕТПРИЈАТИЕ

  • Совршена услуга по продажба
    Совршена услуга по продажба

    Со текот на годините, ние обрнувавме внимание на услугата за претпродажба и по-продажба на клиентот, обезбедувајќи им на корисниците задоволителни решенија и висококвалитетни производи.

  • Политика за управување
    Политика за управување

    Внимателен, траен, брз и уреден

ИНФОРМАЦИИ ЗА ВЕСТИ

Извештај од отворениот ден Chinaplas 2018 и Суджоу wellвел

Како водечко претпријатие за индустрија за машини за истиснување, Jwell Machinery има за цел да инсистира, да се бори и да иновира, да се фокусира на искуството на клиентите, да изгради еко-ланец на интелигентирана глобална опрема за истиснување! На Чинаплас ...

Линија за истиснување на цевки за вентилација на воздух успешно работи во фабриката на машинеријата SHANGHAI JWELL

во 21 век, со стремеж кон здрав живот на луѓето, создаваат здрава и пријатна околина во затворено, системот за вентилација на воздухот станува сè попопуларен. Цевката за вентилација на воздухот е најважната компонента на цевката во воздухот ...

Успешно тестирање на линијата за цевки од супер PPR стакло

Цевките FR / PP-R се цевки со високи перформанси произведени на ниска температура и голема брзина преку посебен процес и опрема со користење на повеќеслојно ко-истиснување. Цевка FR / PP-R е еден вид цевка од полипропилен засилена со влакна. И двајцата ...

Високи производители на опрема за изолациони цевки --— Машини Шангај Jвел

Компанијата JWELL активно реагира на побарувачката на пазарот и уште еднаш ја презема производствената линија со голема дијаметарска линија за истиснување на изолациони цевки од 2 метри ....

Линија за истиснување на ПЕТ-лист без сушење Jelly Twin завртка

Wellвел ја разви паралелната линија за истиснување со двојни завртки за ПЕТ лист, оваа линија е опремена со систем за дегасирање и нема потреба од единица за сушење и кристализирање. Линијата за истиснување има својства на ниско енергетско согорување ......

1 / 6