+-86 519 87878918-
англискиEN
  • /img/jwell_dyps_g_series_strong_crusher_-74.jpg
  • /upfile/2019/03/04/20190304132309_795.jpg
  • /upfile/2019/03/04/20190304132316_162.jpg

Силен дробилката на серијата Jwell DYPS-G

Место на потекло:

Кина

Бренд име:

Дјун

Потврдување:

ISO CE

Испраќам барање
  • детали за
  • Фабричко видео

инструкции:

Дробилката за тешки цевки од серијата DYPS-G може да ја уништи цевката со среден дијаметар директно без уништување однапред.

Овој влез на дробилката од сериите е специјално дизајниран за пластична цевка, цевката и роторот на дробилката формираат одредена

агол за да се постигне најдобриот ефект на дробење, смачкани цевки и профили во должина до 6 метри. Дробилката

комората е дизајнирана со трет фиксиран нож, кој може да го смени потребниот материјал за дробење прво сечење

поени. Овој вид конструкција може да ја намали силата на удар за висока јачина и голем волумен на материјал

и избегнувајте ја можноста за блокирање на материјалот.

 

Главните технички параметри: 

 

МОДЕЛ

ХРАНАТЕ ГО ДЕЛИНА НА УСТА

(ММ)

Главна моторна моќ

(KW)

ДВИЕЕ КВАЛИТЕТ ЗА НОIF

     (ПИС)

Фиксирана количина на ножеви

(ПИС)

РОТОР ДИЈАМЕТР

(ММ)

ИСКЛУЧИ (Кг / ч)

DYPS-G 700

500 * 500

22-37

6

4

F500

400

DYPS-G 800

600 * 600

55-75

6 / 10

6

F600

600

DYPS-G 1000

700 * 700

75-132

10 / 14

6

F700

800

DYPS-G 1200

800 * 800

110-160

14 / 18

6

F800

1000

 

 Белешка: Спецификациите може да се променат без претходно известување.

Контактирајте не