+-86 519 87878918-
англискиEN
  • /img/jwell_dyps_s_sheet_crusher_.jpg
  • /upfile/2019/03/04/20190304132550_355.jpg
  • /upfile/2019/03/04/20190304132557_772.jpg

Дробилка за листови Jwell DYPS-S

Место на потекло:

Кина

Бренд име:

Дјун

Потврдување:

ISO CE

Испраќам барање
  • детали за
  • Фабричко видео

инструкции:

Тешко е да се скрши прилично ширината на ПП / АБС / ПММА листот, плочите и материјалот од пена серпентина со дебелина 0.2 ~ 3мм.

DYPS-S може да го реши овој проблем. Споредувајќи го со обичен дробилката, овој сериски дробилката додава комплет механизам за транспорт,

 два сета ролери за печатот, контролер за воздушно притискање. Брзината на линијата може да достигне 30м / мин. Капацитетот е поголем. Главната оска

се обработува со висококвалитетен челик откако ќе се провери со динамично и статичко баланс. Роторот прифаќа сечење од типот „V“

технологијата и телото на дробилката усвојуваат систем за ладење на вода, со што се избегнува лепење на сечилото заради греењето

од материјал. Можеме да обезбедиме уред за собирање материјали и систем за одвојување прав во согласност со барањата на клиентот.

 

Главните технички параметри: 

МОДЕЛ

ХРАНАТЕ ГО ДЕЛИНА НА УСТА

(ММ)

Главна моторна моќ

(KW)

ИСКЛУЧУВАЈТЕ МО PНОСТ

(KW)

ЕФИКАСНО РОТОР

Ширина

(ММ)

ИСКЛУЧИ (Кг / ч)

DYPS-S 180

200 * 70

4

1.5

220

50

DYPS-S 1000

960 * 300

37-45

4

1000

400

DYPS-S 1200

1160 * 350

45-55

5.5

1200

500

 

 Белешка: Спецификациите може да се променат без претходно известување.

Контактирајте не