+-86 519 87878918-
англискиEN
  • /img/jwell-dyps-z-series-heavy-crusher-.jpg
  • /upfile/2020/02/29/20200229150002_570.jpg
  • /upfile/2020/02/29/20200229150014_462.jpg
  • /upfile/2020/02/29/20200229150031_145.jpg

Тежок дробилката на серијата Jwell DYPS-Z

Место на потекло:

Кина

Бренд име:

Wellвел

Потврдување:

ISO CE

 

Испраќам барање
  • детали за
  • Фабричко видео

инструкции: 

Тешки дробилки од серијата DYPS-Z се дизајнирани специјално за материјал за рециклирање, што не е лесно да се уништи.
Орман: Главната кутија со дробилката од серијата DYPS-Z, обработена од CNC машина точно со силната структура на заварување.

Овој вид дробилка се карактеризира со дебела дебелина на wallидот, висока јачина, добра отпорност на абење, без загадување, долг век на траење.

Горната кутија може лесно да се отвори со хидрауличен систем и да се поправи практично.
Главна оска: Главната оска се обработува со висококвалитетен челик по проверка на рамнотежата.

Добра цврстина, стабилна работна состојба, мало тресење се главните карактеристики.
Роторот со нова технологија на сечење V може да биде составен од три ножеви,

пет сечила, седум ножеви врз основа на различен материјал за дробење. Оваа технологија осигурува дека сечилото може да произведе

униформа грануларна со мала енергија и низок шум.
Филтер: Плочката на екранот се обработува со материјал со висока јачина. Може лесно да се инсталира со хидрауличен систем и

се смени во склопот. Мрежа со различна големина од 10-200мм за опцијата на клиентот.с
Диун исто така може да обезбеди релевантна помошна опрема во согласност со барањата на нашите клиенти,

како што се систем за пренесување на хранење, метален сегрегатор, уред за собирање материјали, одделна опрема во прав.

Главните технички параметри: 

Контактирајте не