+-86 519 87878918-
англискиEN
  • /img/jwell_dyssg_pipe_crusher_and_shredder_unit.jpg
  • /upfile/2019/03/04/20190304133328_295.jpg
  • /upfile/2019/03/04/20190304133337_218.jpg
  • /upfile/2019/03/04/20190304133348_706.jpg

Единица за дробење и уништување на цевки Jwell DYSSG

Место на потекло:

Кина

Бренд име:

Дјун

Потврдување:

ISO CE

Испраќам барање
  • детали за
  • Фабричко видео

инструкции:

Уништувачот DYSSG е во состојба да ги уништи цевките од ПЕ, ПП, ПВЦ со дија. 1200мм, должината на цевката од 3-6м може да се уништи директно

без сечење, а ротационата брзина е бавна и стабилна. Различни цевки се ставаат во хоризонталниот резервоар за напојување, и

резервоарите автоматски се затвораат и туркајте ја цевката со хидраулик во централната оска за уништување. Материјалот по дробење

се транспортира со подвижна лента за секундарно дробење со цел да се добие бараната гранула.

Уништувачот DYSSG ја има главната предност на заштеда на енергија безбеден и ефикасен, а системот е контролиран од PLC

систем за контрола на центарот.

 

Главните технички параметри: 

МОДЕЛ

МАКС. Цевка за уништување

(ДИАМЕТР ММ)

ВОЗИ МОOW

(KW)

МЕХАНИЧКА моќност на притисок (KW)

ИЗЛОИ

(Кг / ч)

ДИЈАМЕТР ЗА ЛУЕЕ НА ЛОКОТ НА РОТОР

(ММ)

РОТОР БРЗИНА (вртежи во минута)

DYSSG- 630

630

2 * 30

11

800-1000

F848

39

DYSSG- 800

800

2 * 37

11

1000-1200

F1028

33

DYSSG- 1000

1000

2 * 45

15

1200-1500

F1258

27

DYSSG- 1200

1200

2 * 55

15

1500-2000

F1478

23

 

Белешка: Спецификациите може да се променат без претходно известување.

Контактирајте нѐ