+-86 519 87878918-
англискиEN
  • /img/jwell-dyssj-single-shaft-shredder--.jpg
  • /upfile/2020/02/29/20200229144416_130.jpg
  • /upfile/2020/02/29/20200229145307_563.jpg

Уништувач за единечни вратила Jwell DYSSJ

Место на потекло:

Кина

Бренд име:

Wellвел

Потврдување:

ISO CE

 

Испраќам барање
  • детали за
  • Фабричко видео

инструкции: 

 

Серија уништувачи на DYSSJ од соработка на цврст фидер за напојување и насочно тешки лежишта, кои ја прават работата повеќе безбедност.

 Стандардниот засилен фидер за туркање е опремен со уништувачот DYSSJ, што го олеснува уништувањето големи блокови и ладилник.

Различен бункер за хранење може да се дизајнира според барањата на клиентот. Стандардниот бункер за хранење е погоден за хранење

големи количини на големи блокови материјал. Овој вид бункер може да направи оптимално производство. Материјал за механичко туркање

до роторот континуирано, па излезот е голем. Процесот на автоматско уништување не може да го заглави.

 

Главните технички параметри: 

 

модел

Големина на комората за дробење Макс.(Мм)

Погонска моќност

(KW

Нож на роторот

     (ПИС

Фиксирано сечило

(ПИС

Ротор дија.

(Мм)

Брзина (вртежи во минута

DYSSJ- 850

* 700 730

37

60

* 3 2

F435

37

DYSSJ- 1200

* 800 1010

55

81

* 4 2

F505

37

DYSSJ- 1500

* 800 1290

75

102

* 5 2

F505

37

DYSSJ- 2000

* 800 1850

* 2 55

144

* 7 2

F505

37

 

Контактирајте нѐ