+-86 519 87878918-
англискиEN
  • /img/jwell_dyssq_light_single_axle_shredder.jpg
  • /upfile/2019/03/04/20190304133724_189.jpg
  • /upfile/2019/03/04/20190304133729_895.jpg

Лесен уништувач на една оска на Jwell DYSSQ

Место на потекло:

Кина

Бренд име:

Дјун

Потврдување:

ISO CE

Испраќам барање
  • детали за
  • Фабричко видео

инструкции: 

 

Со цел да се биде еколошки и да се исполнат различните побарувања за капацитет и производ, се промовира уништувачот DYSSQ и

може да се користи за уништување на производот за инјектирање, производ за обликување, пластична дебела плоча,затворање на ролетни за згради,„ЛМ и калапи со удар

материјал. Според различен метод на хранење, подвижни ленти и дробилки се опционални. Ротирачки ножеви со мала брзина, низок шум,

висок капацитет и поголема заштеда на енергија се неговите предности.

 

Главните технички параметри: 

 

МОДЕЛ

МАКС НА ДРУШТВА КОМОРА. ГОЛЕМИНА

(ММ)

ВОЗИ МОOW

(KW)

КОЛИЧИНА НА ЛОТКА ЗА РОТОР

     (ПИС)

ФИКСЕНА КОЛИЧИНА НА ЛЕК

(ПИС)

ДИЈАМЕТР ЗА ЛУЕЕ НА ЛОКОТ НА РОТОР

(ММ)

РОТОР БРЗИНА (вртежи во минута)

DYSSQ- 800

650 * 1200 * 200

18.5 * 2

39

4

F300

37 / 74

DYSSQ- 1000

850 * 1300 * 350

22 * 2

54

5

F400

37 / 74

DYSSQ- 1200

1050 * 1390 * 480

30 * 2

87

6

F505

37

DYSSQ- 1400

1200 * 1300 * 550

37 * 2

102

7

F630

37

 

Белешка: Спецификациите може да се променат без претходно известување.

Контактирајте нѐ