+-86 519 87878918-
англискиEN

Вести

Ти си тука : Почетна / Вести

Напредокот на производството на спречување на епидемијата Јвел во меѓувреме, неткаен екструдер Meltblown има недостиг

Време: 2020-02-21

24 часа преку Интернет техничка поддршка

 

 

Г-дин Ванг рече дека со цел да се олесни недостатокот на материјали за превенција од епидемија што е можно поскоро, многу клиенти на машините „wellвел“ во индустријата за гума и пластика се откажаа од одморот на ЦНИ и работеа прекувремено за да направат материјалите за спречување на епидемијата да стигнат до фронтот на побрзо спречување на епидемија.

Jwell Machinery, како снабдувач на опрема, исто така, активно соработува со производство и набавка на анти-епидемиски материјали. „Во јануари 2020 година, кога дознавме дека многу клиенти работат прекувремено за разни видови нови пластични градежни материјали (водоотпорни намотки, општински инженерски цевки, интегрирано собрание градежни материјали за заштита на животната средина) за изградба на болницата Леишеншан и Хуошеншан, веднаш решивме да откажете се од CNY. За време на празниците, движете се брзо, мобилизирајте ги елитните војници, инженерите за одржување на опремата и обезбедете на лице место врска со клиенти преку далечинско водење на терминал за да обезбедите стабилно почетно производство за корисниците на компанијата и да обезбедите 24-часовно техничко услуги за поддршка. “Г. Рече Ванг.

 

Целокупно решение на машините „wellвел“ на „Паметна фабрика“

Вратете се на работа однапред Набавка на неткаен материјал / екструдер за филм

Со брзиот развој на епидемијата, итните набавки на анти-епидемиски материјали како што се маски, заштитна облека и неткаени ткаенини за производство на маски станаа итни. Со цел да се обезбеди производствен капацитет на суровини за маскирање и суровини за заштитна облека, wellвел брзо ги организираше вработените под надзор на сите страни, а врз основа на тоа да направи своја сопствена превенција и контрола на епидемијата, доби дозвола за продолжување на работата на 4 февруари .

Jwell Machinery активно обезбедува поддршка за професионална машина за истиснување и опрема за индустријата за заштита: ПП неткаен екструдер / ПП растопен неткаен екструдер / ТПУ / ЕВА / ТПЕ филмска линија за истиснување.

Г-дин Ванг им изјави на новинарите дека во моментов, побарувачката на пазар за санитарни и анти-епидемиски материјали е многу жешка, а неколку популарни производи се дефицитарни. Откако компанијата ќе продолжи со работа, има повеќе нарачки и таа е многу популарна на пазарот. 

 

ПП неткаен / ПП Неткаен материјал за истиснување на ткаенина

Wellвел има долгогодишно искуство во индустријата за медицински материјали. Меѓу нив, неткаен материјал од полипропилен што се топи, кои се важни материјали за превенција и контрола на епидемијата, користат специјални полипропиленски суровини и додаваат траги на медицински адитиви , Медицински материјали изработени од специјални материјали произведени од процесот на истиснување на двојни завртки од Jwell, користејќи единствена технологија на процеси. Овој посебен материјал има карактеристики на стабилна флуидност, тесна дистрибуција на молекуларна тежина и одлични перформанси на предење. Се користи за производство на растопувани неткаени материјали и може широко да се користи во медицинска заштита, санитарни материјали, филтер материјали и други полиња.

Ова решение обезбедува комплетен сет на решенија за многу професионални производители во Кина и во странство. Wellвел го координира синџирот на снабдување и се подготвува да обезбеди повеќе производни линии за домашните поврзани претпријатија за да придонесат повеќе во превенцијата на епидемијата.

Линија за истиснување на филмови TPU / EVA / TPE

 

 

Филмот TPU се базира на пелети од TPU и се прави филм преку процес на кастинг. Wellвел се потпира на искуството во производството на многу производители на полиуретански TPU. Преку оптимизација и иновација, тој користи еден или повеќе екструдери со единечна завртка за коекструзија. Секој екструдер е поделен на 8 зони за контрола на температурата за прецизна контрола на температурата и максимално излегување. Може да достигне 600KG / H и може да се користи во еднослоен режим на дистрибуција A / B / A или A / B. ТПУ-филмот има одлични карактеристики како што се заштита на животната средина, нетоксичен, анти-мувла, анти-бактериски, отпорен на абење и анти-корозија и био-компатибилен. Широко се користи во облека за медицинска изолација, заштитни капи и други медицински производи за изолација на материјали и чевли за здравствена и превентивна епидемија, облека, играчки на надувување, спортска опрема, медицинска опрема, опрема за фитнес итн.

Врз основа на барањата на фабричката дигитализација и интелигентно управување, оваа серија модели обезбедуваат функции како што се автоматска контрола, стекнување податоци, складирање на податоци, анализа на податоци, управување со производство, глобално далечинско синхроно следење и сл., За да се реализира целиот сет на производство на екструдер линии или управување со фабрика за екструдер и дигитализација и визуелизација на процесите. Многу рентабилно.

Г-дин Ванг рече дека во моментов, најголемиот дел од вработените во собранието и машинската работилница пристигнале. Заради превентивната и контролната работа на компанијата, иако епидемијата го попречува продолжувањето на масовното производство, сепак може да гарантира нормално производство и работа на фабриката. Првата серија опрема во годината на глувците беше натоварена и испратена во Германија денес.

„Овој вид верување стана консензус на wellвелист“. Се додека се бориме напорно и обрнуваме внимание на безбедноста и ефикасноста, нарачката при рака дефинитивно ќе се испорача кога ќе се притисне. „Компанијата wellвел го координира синџирот на снабдување и се подготвува да обезбеди повеќе производни линии за домашни и странски поврзани претпријатија за да придонесат за превенција од епидемија и превенција од епидемија.