+-86 519 87878918-
англискиEN
  • /img/jwell_jwp_pp_film_three_machine_integration_pelletizing_machine.jpg
  • /upfile/2020/02/29/20200229151314_658.jpg
  • /upfile/2020/02/29/20200229151341_494.jpg
  • /upfile/2020/02/29/20200229151403_124.jpg

Jwell JWP PP филм Машина за пелетизација со интеграција во три машини

Место на потекло:

Кина

Бренд име:

Wellвел

Потврдување:

ISO CE

Испраќам барање
  • детали за
  • Фабричко видео

инструкции:

Овој екструдер за пелетирање има посебен дизајн на завртки и различна конфигурација, погоден е за рециклирање на ПП, ЈП,

BOPP, BOPET, BOPA, PA66, итн. Сув филм. Менувачот е дизајниран со голем вртежен момент кој ги постигнува функциите на низок шум

и стабилно работење. Површината на завртката и цевката се специјално обработени така што завртката и цевката се наоѓаат

носат, тие имаат многу добар ефект на пластификација и мешање и производствениот капацитет е висок. Екструдерот има

вакуум вентилиран дизајн што може да ја исцрпи пареата или гасот за време на производството, така што излезот да биде

постабилни и пелетите се порамномерни.

Главните технички параметри: 

Контактирајте нѐ