+-86 519 87878918-
англискиEN

Вести

Ти си тука : Почетна / Вести

Jwell Machinery помага да се изгради зелен морски ранч!

Време: 2019-03-30

Традиционалната крајбрежна култура во мрежен кафез главно користи дрвен мрежен кафез, дрвен риболов сплав и пластична пена. Тоа ќе предизвика сериозно загадување на морското подрачје пред и по производството и одгледувањето, а исто така е слабо во отпорот на ветровите бранови и отпорноста кон ризиците. Во моментов, целиот сет на решенија за проектите обезбедени од Jwell Machinery вклучуваат линија за истиснување на профили на педали од пластичен риболов сплав, линија за истиснување + морска машина за леење со кофа, линија за истиснување на морска цевка + линија за истиснување на морски цевки, што е тренд на морска аквакултура во иднина. Овој производ има низа предности, како што се заштита на зелена околина, рециклирање, отпорност на тајфун, анти-стареење, анти-ултравиолетови зраци и така натаму. Овозможува уништување на морската еколошка средина. Промовиран е во странство. Домашните крајбрежни области со аквакултура постепено се популаризираат.

Морските педали се изработени од полиетилен со висока густина (HDPE, содржина (> 95%) како главна суровина и преработена со процес на истиснување. Тие можат да бидат поврзани, фиксирани, монтирани и инсталирани во разни форми со помош на други метални или пластични додатоци според реалните потреби или инженерскиот дизајн, и се користи за пловечки производи на површината на водата и земјиштето на места како што се пристаништа, понтони и платформи. 

Морската педала е нов вид на производ за заштита на животната средина, кој вклучува антистатичко средство, антиоксиданс и анти-УВ ултравиолетово средство. Таа е формирана во еден чекор, безшевни и без протоци на вода. Ги исполнува ASTM, CE на Европската унија и GB9687-1988 национален здравствен стандард на Американската асоцијација за материјал и тестирање. Има антиоксиданс, антикорозивен, ослободен од ерозија на морска вода, загадување и еколошки оштетувања. Погоден е за нормална употреба во природна средина како што е силно сонце, потопување во свежа вода (итн.)

Слика на линијата за истиснување на профилот на морскиот педал

Професионален дизајн на морска пловечка кофа од машините Jвел

Пловечката кофа, позната и како модуларни лебдечки модули, се изработени од полиетилен со висока густина (HDPE, содржина (> 95%) како главна суровина и обработена со процес на обликување на удар. Тие можат да бидат поврзани, фиксирани, собрани и инсталирани во разни форми со помош на други метални или пластични делови (завртки) според реалните потреби или инженерскиот дизајн и се користи за поврзување вода-копно во пристаништа, понтони, базени, платформи и други места.производ што плови на површината на водата .

Морска лебдечка кофа машина за обликување

JWZ-BM30F / 160F / 230F Машина за обликување на удар

1. Погоден за производство на различни спецификации на пловечка кофа.

2. Донесете висок излезен систем за истиснување и тип на складирање на умре.        

3. Хидрауличен серво контролен систем за да се намали потрошувачката на енергија.

Систем на рамки-морски цевки од HDPE

Рамскиот систем на кафез со морска вода со висока јачина е составен од цевки HDPE.

Овој вид цевки има добра цврстина и цврстина. Методот на поврзување на рамки ја прави можноста да се спротивстави на тајфунските бранови. Во исто време, материјалот од рамката е обработен од високотехнолошка технологија на анти-ултравиолетово стареење и корозија против морска вода. Неговиот век на траење е повеќе од 10 години. Карактеристиките на цевката HDPE се како што следува:          

 (1) Полиетилен има одлична отпорност на корозија, добри хигиенски својства и долг век на траење.         

 (2) Полиетиленот има единствена флексибилност и одлична отпорност на гребење.          

 (3) Полиетилен има одлична отпорност на ниска температура.           

(4) Полиетилен има добра цврстина на фрактура со брз раст на пукнатините           

(5) Лесна и сигурна инсталација и поврзување на полиетиленски цевки

Слика на линијата за истиснување на морските цевки

Секое пребарување на горенаведените машини или ви треба потполно клучна поддршка за овие машини, слободно контактирајте ме на WhatsApp / Wechat / Email.

Whatsapp / Wechat / Line / Skype: + 86 18851210802

Официјална адреса на е-пошта Jwell:[заштитена по е-пошта]