+-86 519 87878918-
англискиEN
  • /img/jwell_sjz_series_counter_rotation_conical_twin_screw_pelletizing_.jpg
  • /upfile/2020/02/29/20200229151142_969.jpeg
  • /upfile/2020/02/29/20200229151201_401.jpg

Конусен ротационен бројач на сериите Jwell SJZ, пелетизирање со конусна двојна завртка

Место на потекло:

Кина

Бренд име:

Wellвел

Потврдување:

ISO CE

 

Испраќам барање
  • детали за
  • Фабричко видео

 инструкции:

Единицата е комплетен сет на опрема што се состои од низа конусни екструдери со двојна завртка и соодветно пелетизирање

помошни машини. Главно се користи за пелетизација на ПВЦ полнила. Произведените пластични пелети се униформни, компактни и убави.

Помошната машина усвојува коцки за лице, агрегат за хранење ветер, раздвојување и ладење на вибрации и има карактеристики

на висока автоматизација и висока ефикасност на производството.

Главните технички параметри: 

Контактирајте не