+-86 519 87878918-
англискиEN

Вести

Ти си тука : Почетна / Вести

Линија за истиснување на ПЕТ-лист без сушење Jelly Twin завртка

Време: 2019-04-29

Wellвел ја разви паралелната линија за истиснување со двојни завртки за ПЕТ лист, оваа линија е опремена со систем за дегасирање и нема потреба од единица за сушење и кристализирање. Линијата за истиснување има својства на ниско енергетско согорување, едноставен процес на производство и лесно одржување. Сегментираната структура на завртката може намалување на загубата на вискозитет на ПЕТ смола, симетричен и тенок wallид календар ролери зајакнување на ефектот на ладење и подобрување на капацитетот и квалитетот на листот. Повеќе компоненти дозирање фидер може да го контролира процентот на девствен материјал, материјал за рециклирање и главната серија прецизно, листот е широко користен за индустријата за пакување со термоформинирање.

Линија за истиснување на еднослојни или повеќеслојни листови APET, PETG, CPET

Таа е една од најнапредните производни линии со созреана технологија и стабилност во Кина. Во споредба со друга опрема од ист вид, таа е над 30% поголема во вкупната ефикасност. Оваа линија е погодна и за ПС, ПП, ЈП.

Лист PETG

PETG се нарекува PET со ниска температура, тоа е нов еколошки материјал за пакување со карактеристики како што се висок сјај, добра транспарентност, одлична сопственост на бариера, самолепливост, што се користи за лепење на лепак и обработка на висока фреквенција.

Лист CPET

CPET е еден вид модифициран PET, со добра отпорност на висока температура, тој обично се користи за пакување во микробранова печка.

ПЕТ стереоскопски оптички лист за решетки

Може да се користи како врвно пакет за козметика, лекови, тутун и алкохол и обична стока како што се канцелариски материјал, реклами, постери и сите видови картички.

PLA лист

PLA е еден вид линиски алифатични полиестери. PLA може да се користи во крут пакет овошје, зеленчук, јајца, варена храна и печена храна, исто така може да се користи за пакување на сендвич, бисквити и некои други пакувања како свежо цвеќе.

JWELL PET паралелна линија за истиснување со двојни завртки

Контакт: Мишел ианг

mail:[заштитена по е-пошта]

Whatsapp / Wechat / Line / Skype / Телефон:+ 86 18851210802

Веб-страница:Пластична машина за истиснување, машина за обликување на пластични удари, машина за соединение со пластично пелетизирање, машина за рециклирање пластика-КИНА JWELL Machinery Co., Ltd.