+-86 519 87878918-
англискиEN
  • /img/jwell_two_shaft_shredder.jpg
  • /upfile/2020/02/29/20200229150946_251.jpg
  • /upfile/2020/02/29/20200229151011_637.jpg

Уништувач со две вратило wellвел

Место на потекло:

Кина

Бренд име:

Wellвел

Потврдување:

ISO CE

 

Испраќам барање
  • детали за
  • Фабричко видео

инструкции: 

 

Уништувачот со двојна оска на серијата DYTSS користи автоматска контрола на микрокомпјутер PLC. Има функција на почеток,

стоп, пресврт ротирачки и автоматско пресврт ротирање кога е преполн. Има предност при мала брзина

ротирачки, голем вртежен момент и низок шум.

Главно се користи за справување со пластични производи, како што се телевизиско покритие, ладилник, дува канта за обликување

и гума, дрво со кои тешко може да се изедначи дробилката. 

Главните технички параметри: 


Контактирајте нѐ