+-86 519 87878918-
англискиEN
  • /img/jwell_wpc_pelletizing_machine.jpg
  • /upfile/2020/02/29/20200229150248_695.jpg
  • /upfile/2020/02/29/20200229150308_583.jpg

Jwell WPC машина за пелетирање

Место на потекло:

Кина

Бренд име:

Wellвел

Потврдување:

ISO CE

Испраќам барање
  • детали за
  • Фабричко видео

инструкции: 

Единицата е комплетен сет на паралелен екструдер со двојна завртка и соодветна помошна машина за пелетизирање

главно се користи за гранулација на дрвен прав или филер со суровини како ПВЦ, ПП и ЈП.

Помошната машина усвојува систем за собирање и ладење што дува ветер и ги има карактеристиките на

висока автоматизација и голема ефикасност на производството.

Главните технички параметри: 

Контактирајте не