+-86 519 87878918-
англискиEN
  • /img/jwgk_series_ful_automatic_pvc_pipe_belling_machine.jpg

Целосно автоматска машина за PVCвонење од цевки од ПВЦ серија JWGK

Место на потекло:

Кина

Бренд име:

Wellвел

Потврдување:

ISO CE

Испраќам барање
  • детали за
  • Фабричко видео

Опис: 

Системот за ellingвонење ја прифаќа напредната европска технологија што се користи за цврсти wallидни цевки од ПВЦ и брановидни цевки со двојни wallидови. Видот на ellingвонење е од правоаголен тип, тип U и тип R. Автоматската контрола ја користи јапонската програма за контрола на програмата Mitsubishi PLC, која е стабилна и сигурна. Умре на ellingвонење усвојува хидрауличен погон. Главниот опсег на производство е Φ 32 - Φ 800.

 

спецификации: 

 

тип

JWGK110

JWGK250

JWGK450

JWGK630

JWGK800

Дијаа (мм)

ф32-110

ф63-250

ф163-450

ф163-630

ф630-800

Номинален хидрауличен притисок (mpa)

3Mpa

3Mpa

5Mpa

5Mpa

5Mpa

Компресиран воздух (mpa)

0.4Mpa

0.4Mpa

0.4Mpa

0.4Mpa

0.4Mpa

Моќност (Kw)

10kw

20kw

25kw

40kw

60kw

Белешка: Спецификациите може да се променат без претходно известување.

Контактирајте не