+-86 519 87878918-
англискиEN
  • /img/jwl_single_screw_pelletizing_machine_.jpg
  • /upfile/2019/03/04/20190304133954_557.jpg
  • /upfile/2020/02/29/20200229151742_858.jpg

JWL машина за пелетизација со единечна завртка

Место на потекло:

Кина

Бренд име:

Wellвел

Потврдување:

ISO CE

Испраќам барање
  • детали за
  • Фабричко видео

инструкции:

Оваа машина за пелетирање има посебен дизајн на завртки и различна конфигурација, таа е погодна за рециклирање и

пелетизирање на суровини како што се PP, PE, PET, PS, ABS, PA, PVC, PC, POM, EVA, PMMA и пелетизирање на

суровините со различни бои. Менувачот е дизајниран со голем вртежен момент кој ги постигнува функциите на низок

бучава и стабилно работење. Површината на завртката и цевката се специјално обработени така што завртката

и бурето се носат, тие имаат многу добар ефект на пластификација и мешање и производствениот капацитет е

високо Екструдерот има вакуумски вентилиран дизајн што може да ја исцрпи пареата или гасот за време на производството,

така што излезот е постабилен, а пелетите се порамномерни.

Главните технички параметри: 


Контактирајте не